dost_site dost_site
Dost Site Anasayfası
dost_site
dost_site dost_site
dost_site
dost_site

Birisi güzel bir söz söylüyorsa bu, dinleyenin dinlemesinden, anlamasından ileri gelir.
                                      Mevlana 


dost_site
Dost Site Anasayfası ayrac Hakkımızda ayrac Yazılar ayrac Forum ayrac İletişim
 
 

Akaşik Kayıt Merkezi

YAZICI DOSTU


           Kozal beden, insanın en son enkarnasyonunda biriktirmiş olduğu deneyimin eklenmesi suretiyle her yaşamda değişir. Bundan dolayı bazen kozal bedene “bilgi haznesi” denilir. Evrimleşmiş bir insan bu hazneyle istediği zaman bağlantı kurabilir ve geçmiş yaşamlarının deneyimlerini fizik seviyeye çekebilir. Bu da kendisini, her bir yeni bir fizik beyin edinişinde belirli bazı şeyleri yeni baştan öğrenmek zahmetinden kurtarır. Çünkü kendi başına beynin geçmiş deneyimlere ait hiçbir hatırası yoktur. Bundan dolayı da evrimleşmiş bir insan, evrim seviyesi kendisininkinin aşağısında olan kardeşine nazaran daha avantajlıdır. Fakat her birimiz, evrimsel gelişmenin bu safhalarına vardığımızda aynı pozisyonda olacağız.

           Kozal Âlem'de, varlığa geçmiş yaşamının tüm kaydı bir filmin bölümleri gibi bir dizi resimler halinde gösterilir. Bu resimler geçmiş yaşamında nerede başarısız ve nerede başarılı olduğunu anlatır. Ayrıca gelecek yaşamının kendisi için ne yapmayı kastettiğini ve daha fazla bir ilerleme kaydedilmezden önce karakterinde ne gibi değişimlerin oluşması gerektiğini de gösterir. Evrimleşmemiş bir insan bütün bunları görür ama sınırlı zekâsından ötürü bunun anlamını entelektüel bir insanın anladığı şekilde kavrayamaz. Evrimleşmiş insan geçmiş yaşamındaki hatalarının sonuçlarını görmekle kalmaz, bu hatalarının nedenlerini de derhal görür. Gelecek yaşamında aynı şekilde başarısızlığa uğramamaya karar verir. Böylece geçmiş yaşamının bu resimlerinden aldığı dersler kendi daimi atomunun –tüm geçmiş yaşamlarındaki deneyimlerinin özünü içeren o bilgi haznesinin- yapısına nakşedilir. Gelecekteki bir yaşamda, benzer sorunlara ilişkin kararlar alma zamanı geldiğinde bilgi haznesinin mevcut olduğu seviyeden fizik varlığa gönderdiği uyarı olan “vicdan sesi” benzer hataların ikinci bir kez yapılmamasını sağlar.

           Bazen ilâçlar ya da zihnî disiplin ile uyarılan bir insanın bilinci, alışılagelmiş sınırlamaları aşar ve astral beden içerisinde geleceğe ya da geçmişe seyahat ederek olayları gerçekte oldukları gibi algılar. Bu üstü kapalı teori genel anlayışa aykırı düşmekte ve Mekân-Zaman evrenimimizle ilgili olağan kavramlarla çelişmektedir ama, yine de maddeci bilimimizi şaşırtan ve doğruluğu kanıtlanmış olan ‘gelecekte olacakları bilme’ (kehânet) ve ‘evvelce olanları bilme’ (retrocognition) vakalarını açıklayabilir.

           Okültistler hiçbir şeyin hiçbir zaman kaybolmayacağını bilirler ve herhangi bir zamanda mevcut olmuş ya da meydana gelmiş olan her bir sahne fiil, düşünce ve şeyin, hiç de değişmeksizin ‘yüksek bir madde plânı’nda korunduğuna inanırlar. Bu Akaşik Kayıtları astral âlem yansıtır ve zaman duru-görürlüğünü geliştirmiş olan ve bu geçmiş ya da gelecek olan olayları aynen bizim televizyon seyretmemiz gibi izleyebilen, ileri seviyeden zeki varlıklar için ulaşılabilir haldedirler.

           Bilim adamları, gökyüzündeki birçok yıldızın artık mevcut olmayabileceğini, belki de ışıkları bize ulaşmazdan çok önce patladıklarını kesinlikle kabul etmelerine rağmen, kendilerine tuhaf gelen bu tür (akaşik kayıtlar gibi) iddiaları reddederler. Görüldükleri yerlerde bulunmayan yıldızları etüd eden astronomi biliminden daha okült bir şey olabilir mi?

07.03.2008 *dostsite.org* 
 
 
 
 
Sigarayı bırakmaya hazırlanırken beynin yapısı değişiyor
Geçtiğimiz aylarda Duke Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan bir araştırmada, sigarayı bırakabilen tiryakilerin bu başarılarında beyin donanımlarının payı olabileceği anlaşıldı.

Küresel Isınma varsa kışlar neden bu kadar soğuk geçiyor?
Dünya’nın iklimi günden güne ısınırken Amerika Birleşik Devletleri’nin ardı ardına dört dondurucu kış yaşaması, küresel ısınmayla ilgili çelişkileri ortaya çıkardı.

Dünyanın en büyük radyo teleskopu Çin’de şekillenmeye başladı
Çin’in Guizhou bölgesinde kurulan ve yarım kilometre çapındaki devasa radyo teleskopa çok sayıda yansıtıcı üçgen çelik panel yerleştirildi. Tamamlandığında bu dev çanakta toplam 4.400 panel yer alacak.

BİYOLOJİK BİLGİSAYAR KEŞFEDİLDİ, SIRADA BİYOLOJİK İNTERNET VAR
Stanford’dan bir araştırma grubu, yaşayan bir hücrenin içinde çalışabilecek, hastalıkları teşhis edip toksik tehlikelere karşı alarm verebilecek biyolojik bir bilgisayar geliştirdi. Bu bilgisayar yeri gelince tehlikeli veya işe yaramayan hücreleri yok edebilme özelliğine de sahip.

KELEBEKLER YOKSA SAĞLIK DA YOK
Türkiye'nin Kelebekleri Doğa Rehberi kitabının yazarı Ahmet Baytaş, Türkiye'deki Kelebeklerin Kırmızı Listesi adlı kitap için bakın neler yazmış...

ÇÖLDE BİNLERCE MOR KÜRE BULUNDU
ABD'nin Arizona eyaletinde bulunan Tuscon şehrinde esrarengiz mor küreler bulundu.

GELECEĞİN YÜZEN ŞEHİRLERİ: LILYPADS
Gerçekten yüzen şehirlere ihtiyaç var mı? 21.yüzyılın başlarında, etkilerini her geçen gün daha fazla hissettiğimiz küresel ısınma...

KEDİ TOLDO SAHİBİNİN MEZARINA HEDİYE TAŞIYOR
İtalya’da sahibinin ölümünün ardından mezarının yerini keşfeden Toldo adlı kedi bir yıldır her gün mezarlığın yolunu tutuyor, sahibine hediyeler götürüyor.

YUNUSLAR İNSANLARA HEDİYE VERİYOR
Bir grup biyolog yunuslarla ilgili bir süredir araştırma yapıyordu. Araştırmanın sonuçları şaşkınlık uyandırıcı... Avustralya'nın Tangalooma Adası sahilinde yapılan araştırmada yunusların insanlara hediye getirdikleri ortaya çıktı.

SİİRT’TE PARANORMAL YANGIN OLAYLARI
Siirt'te yaşayan Toprak ailesinin oturduğu evdeki eşyaların 4 ayda yaklaşık 300 defa yandığı iddia edildi. Yaşananlar nedeniyle aile 4 kez ev değiştirmek zorunda kaldı. Kameralar önünde alev alan halı ve evin bir kısmı korkuya neden oldu. A.A. 23 Aralık. 2012
 
 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Yazılar | Forum | Ziyaretçi Defteri | Linkler | İletişim
Son Güncelleme: 12 Mayıs 2018 Cumartesi Bu Sitenin Web Tasarımı ve Dinamik İçerik Yönetimi Red Bilişim Tarafından Hazırlanmıştır...