dost_site dost_site
Dost Site Anasayfası
dost_site
dost_site dost_site
dost_site
dost_site

Birisi güzel bir söz söylüyorsa bu, dinleyenin dinlemesinden, anlamasından ileri gelir.
                                      Mevlana 


dost_site
Dost Site Anasayfası ayrac Hakkımızda ayrac Yazılar ayrac Forum ayrac İletişim
 
 

Etkili Dua Nasıl Yapılır?

YAZICI DOSTU


           Mistik anlamda dua, sadece duygusal bir tatminden ve bazı vecibeleri yerine getirmekten ibarettir. İnançtan doğan bazı şartları yerine getirmekten öteye geçmez. Fakat asıl dua, yani psişik anlamda, spiritüel anlamda, zihinsel anlamda asıl dua, bir düşünce temerküzü, düşüncenin zihinde canlandırılması, canlandırıldıktan sonra hare­ketlendirilmesi ve tam ve yetkin bir imaj halinde benimsenmesidir ki, şuur altına kabul ettiriliyor demektir. Ya da dua haliyle ortaya çıkmış olan imaj, şuur altına intikal ettiril­dikten sonra otomatikman devamlı olarak bes­lenilmeye başlanabilir. Yani siz günlük haya­tınızda normal işlerinize devam ederken şuur altınıza kabul ettirmiş olduğunuz durum (ka­bul ettirdiğiniz dua konusu olan şey devamlı olarak etrafına neşriyatta bulunur ve kendini tahakkuk ettirinceye kadar araştırma ve ce­hit içerisinde kalır. Otomatikman zikzaklar çi­zerek hedefe ulaşmaya çalışır.

           Bu ya­yın bazen zayıflayabilir, bazen de çok kuvvetli olabilir. Onun için günde en azından bir kez 5 veya 10 dakika kadar bu imajinatif hali ya­şamak şarttır. Örneğin: Kendinizi Kaptan-pi­lot olarak mı görüyorsunuz veya bu yolda mı çalışıyorsunuz? Yahut iyi bir tornacı mı olmak istiyorsunuz? Bu yolda bir faaliyetiniz varsa, oturduğunuz yerde tornacı olmak değil de, torna tezgâhının başında iyi bir tornacı olma arzusu içinde iseniz (sadece arzu yetmez, ka­pital de lazımdır. Tezgâhın ve diğer aletlerin de alınması gerekir. Bütün bunları etraflıca düşünüp, kendinizi de onun içerisine koyuyorsanız) o zaman hem duanız (imajinasyonunuz) hem de eyleminiz bir arada demektir. Ve muhakkak ki bu isteğiniz de, dünyaya gelişi­nizin ve ihtiyaçlarınızın dâhilinde ise, siz bu imajinasyonunuzun tahakkuk etmiş olduğunu görürsünüz.

           İşte, esasında etkili dua budur. Etkili dua, ses tonuna acıklı yahut trajik bir hava vererek, tiyatrovari seslerle, tumturaklı kelimelerle bir şeyler söylemekle yapılmaz. Bu tarzla ancak, iyi artistik kabiliyet ispatlanır, bahşişi bol alırsınız... Ama duanızı, içinizden sessiz, derin bir şekilde yukarıda anlatmaya çalıştığımız teknikle yapıyorsanız, bu dua ger­çek manada duadır. Bu arada mırıltı tarzında bir şeyler söylemek istiyorsanız söyleyiniz. Kendi titreşim devrelerimizi daha sık ve daha yüksek,hale getirmek için bildiğiniz ve etkisi­ne inandığınız yabancı dilde sözlerde söyle­mek istiyorsanız söyleyiniz. Hangi dinden olursa olsun, ne olursa olsun söyleyebilirsi­niz. Fakat iyice bilinmelidir ki, bütün bunlar bu periyotları arttırmak, tepe noktalarını yükseltmek için daha yüksek bir vibrasyona ulaşabilmek içindir. İster sanskritçe, ister arap­ça, ister lâtince, ister türkçe okuyun hiçbir fark yoktur. Önemli olan ritmin hızlanmasıdır.

15.09.2007 
 
 
 
 
Sigarayı bırakmaya hazırlanırken beynin yapısı değişiyor
Geçtiğimiz aylarda Duke Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan bir araştırmada, sigarayı bırakabilen tiryakilerin bu başarılarında beyin donanımlarının payı olabileceği anlaşıldı.

Küresel Isınma varsa kışlar neden bu kadar soğuk geçiyor?
Dünya’nın iklimi günden güne ısınırken Amerika Birleşik Devletleri’nin ardı ardına dört dondurucu kış yaşaması, küresel ısınmayla ilgili çelişkileri ortaya çıkardı.

Dünyanın en büyük radyo teleskopu Çin’de şekillenmeye başladı
Çin’in Guizhou bölgesinde kurulan ve yarım kilometre çapındaki devasa radyo teleskopa çok sayıda yansıtıcı üçgen çelik panel yerleştirildi. Tamamlandığında bu dev çanakta toplam 4.400 panel yer alacak.

BİYOLOJİK BİLGİSAYAR KEŞFEDİLDİ, SIRADA BİYOLOJİK İNTERNET VAR
Stanford’dan bir araştırma grubu, yaşayan bir hücrenin içinde çalışabilecek, hastalıkları teşhis edip toksik tehlikelere karşı alarm verebilecek biyolojik bir bilgisayar geliştirdi. Bu bilgisayar yeri gelince tehlikeli veya işe yaramayan hücreleri yok edebilme özelliğine de sahip.

KELEBEKLER YOKSA SAĞLIK DA YOK
Türkiye'nin Kelebekleri Doğa Rehberi kitabının yazarı Ahmet Baytaş, Türkiye'deki Kelebeklerin Kırmızı Listesi adlı kitap için bakın neler yazmış...

ÇÖLDE BİNLERCE MOR KÜRE BULUNDU
ABD'nin Arizona eyaletinde bulunan Tuscon şehrinde esrarengiz mor küreler bulundu.

GELECEĞİN YÜZEN ŞEHİRLERİ: LILYPADS
Gerçekten yüzen şehirlere ihtiyaç var mı? 21.yüzyılın başlarında, etkilerini her geçen gün daha fazla hissettiğimiz küresel ısınma...

KEDİ TOLDO SAHİBİNİN MEZARINA HEDİYE TAŞIYOR
İtalya’da sahibinin ölümünün ardından mezarının yerini keşfeden Toldo adlı kedi bir yıldır her gün mezarlığın yolunu tutuyor, sahibine hediyeler götürüyor.

YUNUSLAR İNSANLARA HEDİYE VERİYOR
Bir grup biyolog yunuslarla ilgili bir süredir araştırma yapıyordu. Araştırmanın sonuçları şaşkınlık uyandırıcı... Avustralya'nın Tangalooma Adası sahilinde yapılan araştırmada yunusların insanlara hediye getirdikleri ortaya çıktı.

SİİRT’TE PARANORMAL YANGIN OLAYLARI
Siirt'te yaşayan Toprak ailesinin oturduğu evdeki eşyaların 4 ayda yaklaşık 300 defa yandığı iddia edildi. Yaşananlar nedeniyle aile 4 kez ev değiştirmek zorunda kaldı. Kameralar önünde alev alan halı ve evin bir kısmı korkuya neden oldu. A.A. 23 Aralık. 2012
 
 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Yazılar | Forum | Ziyaretçi Defteri | Linkler | İletişim
Son Güncelleme: 12 Mayıs 2018 Cumartesi Bu Sitenin Web Tasarımı ve Dinamik İçerik Yönetimi Red Bilişim Tarafından Hazırlanmıştır...